w Toruniu
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
środa, 24 lutego 2010
Internetowa Encyklopedia Bydgoskiego Przedmieścia

www.bydgoskie.org

Internetowa Encyklopedia Bydgoskiego Przedmieścia

Projekt zakłada stworzenie darmowej, powszechnej i redagowanej przez internautów encyklopedii BP.
Bardzo nam zależy, aby powstało miejsce w sieci gdzie uda się zebrać wszelkie informacje dotyczące historii przedmieścia, jego ulic i poszczególnych budynków. Architekci, projektanci i budowniczowie tej części miasta zasługują na swoje miejsce na "kartach" pisanej przez wszystkich  encyklopedii. Bydgoskie to także niezwykli ludzie i ich historie, dzisiaj już prawie zapomniane. Historia Zofiówki z Witkacym w tle, historia Parku Cegielnia, pierwsze szkoły oraz tramwaje, te oraz wiele innych historii czeka na spisanie. Bydgoskie posiada fascynującą historię i wiemy, że jest wiele osób, które chciałoby opowiedzieć swoją własną.

Serdecznie zapraszamy do edytowania. Można wpisać tylko słowo albo całą opowieść, można oczywiście dodawać zdjęcia.

Działanie strony opiera się na technologii wiki, przyjmuje także większość zasad obowiązujących przy standardowej wikipedii a w szczególności: "Zawartość serwisu jest wolna, co oznacza nie tylko, że jest bezpłatna, lecz także, że jej treść może być dowolnie kopiowana i modyfikowana przez każdego. Wikipedia Bydgoskiego Przedmieścia jest wiki, co oznacza, że każdy, kto ma dostęp do Internetu, może ją edytować, dodając do niej nowe treści lub korygując błędy w starych poprzez proste kliknięcie na zakładkę "edytuj" i pisanie w sposób przypominający działanie prostego edytora tekstu. Teoretycznie z punktu widzenia budowania wiarygodnej encyklopedii dopuszczenie każdego do modyfikowania zawartości Wikipedii brzmi fatalnie, jednak w praktyce ze względu na znaczną przewagę osób edytujących w dobrej wierze nad osobami edytującymi w złej wierze, koncepcja otwartości Wikipedii sprawdza się.

Serwis powstał (za zupełną darmochę) z inicjatywy Stowarzyszenia Bydgoskie Przedmieście, projekt i opracowanie Rafał Jara.

Zapraszamy do redagowania