w Toruniu
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
niedziela, 28 września 2008
Dzień otwarty w Miejskim Schronisku dla Zwierząt na Bydgoskim Przedmieściu 5 października 2008 rok

 

Wielu mieszkańców miasta czuje obawę przed odwiedzaniem Miejskiego Schroniska dla Zwierząt. Obawiają się widoku odrzuconych zwierząt, ich smutnych oczu i swojego przygnębienia wywołanego skalą bezdomności czworonogów w Toruniu... Dlatego też wolontariusze prowadzący od marca tego roku kampanię adopcyjną „Daj mi Dom"  mająca na celu promocję adopcji zwierząt z miejscowego schroniska ( więcej szczegółów na temat kampanii na stronie - www.dajmidom.ovh.org) zachęcają, aby w niedzielę 5 października wybrać się do schroniska na trzeci już z kolei dzień otwarty toruńskiej placówki.

Impreza rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 16.00. Organizatorzy akcji przygotowali liczne atrakcje, które czekają tego dnia na zwiedzających schronisko. Każdy z odwiedzających będzie mógł skorzystać z darmowych porad weterynarza oraz zwierzęcego psychologa. Dla najmłodszych mieszkańców Torunia organizatorzy przewidują liczne gry i konkursy z nagrodami. Wolontariusze chcieliby również zachęcić dzieci oraz młodzież do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących schroniska oraz etyki wobec zwierząt przeprowadzanych w ramach Kampanii Adopcyjnej "Daj mi dom". Atrakcje przygotowane tego dnia nie ominą też czworonogów, które będą mogły nieodpłatnie pozbyć się nadmiernego owłosienia u specjalisty zajmującego się trymowaniem psów oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanym treningu uczącym pozytywnego reagowania.

Dzień otwarty zakończy uroczyste rozdanie nagród oraz wyróżnień w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój przyjaciel ze schroniska", który rozpoczął się wcześniej w toruńskich szkołach.

Warto jeszcze zaznaczyć, że także tego dnia można pomóc zwierzętom, które codziennie trafiają do placówki w wyniku braku ludzkiej odpowiedzialności. Najlepszą formą wsparcia jest oczywiście adopcja zwierzaka. Wyprawkę otrzyma każdy, kto zdecyduje się tego dnia adoptować kota lub psa.

 

 

piątek, 09 maja 2008
Kampania Adopcyjna "Daj mi dom" Toruń http://dajmidom.ovh.org

daj mi dom-logo

Kampania Adopcyjna 'Daj mi dom' to inicjatywa mająca na celu promocję adopcji zwierząt z Miejskiego Schroniska Dla Zwierząt w Toruniu. Poprzez akcję chcemy poruszyć wszechobecny problem bezdomności zwierząt i jej konsekwencji.
Celem Kampanii jest ograniczenie problemu bezdomności zwierząt na terenie Torunia. Jej bezpośrednimi adresatami są mieszkańcy Miasta Torunia oraz okolic, szczególnie dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

Uważamy, że zwierzęta są w stanie zapewnić właściwy rozwój dzieciom w okresie dorastania czy dojrzewania poprzez swą umiejętność okazywania emocji oraz przywiązania. Dzięki prowadzonej Kampanii chcemy pielęgnować w młodych ludziach miłość do zwierząt, tak, aby przesiąknęła ona do ich dorosłego życia. Poprzez edukację prowadzoną podczas Kampanii Adopcyjnej chcemy przyczynić się do wyrobienia prawidłowych postaw wobec wszystkich zwierząt.

Przewidujemy liczne atrakcje m.in. organizacje Dnia Otwartego Schroniska, koncertu, akcji ulicznych, pokazów filmowych, szkolnego konkursu plastycznego pod hasłem: "Mój przyjaciel ze schroniska", warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Mamy nadzieję, że planowane przez nas wydarzenia przyczynią się do tego, że w środowisku dzieci poruszona zostanie tematyka bezdomnych zwierząt, przebywających w Schronisku.

Dlaczego?

Każdego dnia do Miejskiego Schroniska trafiają zwierzęta porzucone przez nieodpowiedzialnych ludzi. W większości są to psy i koty, ale również króliki, świnki morskie, chomiki, itp. Schronisko jest instytucją pożyteczną dla miasta, jednak nie jest to miejsce idealne dla czworonogów i tak naprawdę jest ostatecznością! Powinno ono pełnić rolę przejściowego schronienia, dla wielu zwierząt staje się jednak miejscem stałego zamieszkania. Podczas pobytu tam zwierzęta pozbawione są emocjonalnego kontaktu z człowiekiem, możliwości zabawy, czy swobody ruchu. Jednocześnie narażone są na stres spowodowany przepełnieniem, czy choroby wywołane niedogodnymi warunkami. Poprzez długie przebywanie w zamkniętej przestrzeni zwierzęta stają się smutne, obojętne na to, co dzieje się wokół nich, sfrustrowane, a nierzadko agresywne...

Skala omawianego problemu przerasta możliwości Schroniska Miejskiego, które nie posiada warunków, aby zaopiekować się wszystkimi potrzebującymi pomocy zwierzętami. Spośród ogromniej ilości zwierząt przebywających w toruńskim Schronisku tylko nieliczne mają szansę na adopcję. W konsekwencji Schronisko przestaje pełnić swoją funkcję tymczasowego schronienia, a staje się miejscem, gdzie zwierzęta pozostają do śmierci, nie zaznawszy ciepła i miłości, która jest im potrzebna tak samo, jak innym, czującym istotom, bądź zostają poddane eutanazji. Niejednokrotnie też zdarza się, że zwierzęta umierają z powodu chorób nie doczekawszy należytej opieki. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przy tak dużej liczbie zwierząt, jaka przebywa w Schronisku, nie jest możliwy dokładny monitoring stanu zdrowia poszczególnych mieszkańców.

Jednak nie musi tak pozostać. I Ty masz na to wpływ! Możesz zmienić ich los.

Co możesz zrobić?

- Nie kupuj zwierząt, szczególnie tych pochodzących z nielegalnej hodowli, sklepów zoologicznych i targowisk - ADOPTUJ!

- Jeżeli jesteś odpowiedzialny, chcesz pomóc zwierzęciu, ale nie możesz zaoferować mu stałego domu - DAJ MU DOM TYMCZASOWY!

- Aby zmniejszyć populację niechcianych zwierząt - STERYLIZUJ! Niestety ilość porzuconych zwierząt stale rośnie, a ilość osób skłonnych je adoptować jest niewystarczająca.

- Jeśli widzisz porzucone, maltretowane, głodzone i zaniedbane zwierzę - NIE BĄDŹ BIERNY!

- Jeśli szukasz przyjaciela - METRYKA I RASA NIE MAJĄ ZNACZENIA!

- Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku - ADOPTUJ!

czwartek, 01 maja 2008
Dżeki,nr 14,poz 12/08
Uwaga!!!Dżeki pilnie potrzebuje nowego domu! Został pogryziony przez psy w schronisku i obecnie został odizolowany od reszty zwierząt. Dżeki powoli traci wiarę w to, że ktoś go jeszcze pokocha. Jest mądrym i oddanym zwierzakiem, dajcie mu szansę...
Diana, dom tymczasowy:0 695 552 505
Diana to młoda suczka, znaleziona w Kaszczorku, jakiś czas przebywała w domu adopcyjnym, jednak jej opiekunowie nie zapewnili jej odpowiedniej opieki i obecnie suczka ponownie poszukuje dobrego domu na stałe.Pomóż suni. Jest bardzo spokojna i tolerancyjna.
Pies, nr 27 , poz.228/08
Około sześcioletni mieszaniec. Idealnie nadaje się do domu z ogrodem, potrzebuje sporo ruchu. Kontaktowy.
Suczka, nr 36, poz.353/07
Około czteroletnia suczka, po zabiegu sterylizacji, szczepiona na wściekliznę. Nadaje się do dzieci. Spokojna, wesoła, lubi się bawić, aportować.
Suczka, nr 41, poz. 566/07
Około dwuletnia, gotowa do zabiegu sterylizacji. Przyjechała do schroniska z Ciechocinka. Była bardzo wystraszona, jednak obecnie jest pieskiem poszukującym kontaktu z człowiekiem, energicznym.
Pies, nr 51, poz. 1064/07
Około dwuletni pies z charakterem. Posiada komplet szczepień. Jest wyjątkowym, niezwykle kontaktowym zwierzakiem. Z utęsknieniem wypatruje nowego opiekuna,którego na pewno obdarzy miłością.
Pies, nr 56, poz.259/08
Psiak ma około trzech lat, do schroniska został podrzucony wraz z innym psem i wrzucony za ogrodzenie.Jest niezwykle spokojnym i miłym zwierzakiem.Pilnie potrzebuje kogoś, kto zapewni mu spokojne życie.
Pies, nr 58, poz. 161/08
Około roczny pies, szczepiony na wściekliznę. Posiada łagodne usposobienie. Świetnie nadaje się do domu z ogrodem. Lubi ruch, zabawę. Akceptuje inne psy.
Pies nr. 74, poz. 612/07
Nieduży mieszaniec sznaucera, ok. pięcioletni zabawny piesek, świeżo wystrzyżony! Jest niezwykle towarzyski i oddany, odpowiedni dla rodziny. Szczepiony przeciwko wściekliźnie.
Pies, nr.102, poz. 795/07
Około siedmioletni piesek, zaszczepiony i odrobaczywiony. Pomimo swego wieku jest bardzo żywiołowy i skory do zabawy. Niezwykle sympatyczny, nadaje się dla aktywnych ludzi.
Pies, nr 107, poz.99/08
Spokojny, około dwuletni mieszaniec pinczera miniaturowego. Na początku zachowuje lekki dystans, jednak potem na pewno zostanie Twoim najwierniejszym przyjacielem. Posiada aktualne szczepienia.
Pies, nr 165, poz.230/08
Około trzyletni mieszaniec dobermana.Bardzo kontaktowy i żywiołowy pies.Potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi jak i innych zwierząt.Po szczepieniach.
Suczka, nr 200, poz.1016/07
Starsza, wyjątkowo piękna i oryginalna suczka. Potrzebuje dużo miłości i spokoju. Dajcie jej szansę, naprawdę jej potrzebuje... Jest po szczepieniach. W schronisku spędziła już za dużo czasu.
Pies,nr 210, poz. 1046/07
Około dwuletni, mieszaniec jamnika. Szczepiony na wściekliznę. Temperamentny, bystry pies. Nadaje się dla osób, które zapewnią mu dużo ruchu.
środa, 30 kwietnia 2008
Pies, nr 229, poz.117/08
Około trzyletni piękny, mieszaniec. Ma unikalny charakter, jest wyjątkowo kontaktowym i żywym psiakiem.Bardzo lubi zabawy z piłką i towarzystwo człowieka. Polecany osobom aktywnym.Po szczepieniach.
Tobi nr 4, poz. 900/07
Dwuletni mieszaniec jamnika. Pies z charakterem.Posiada komplet szczepień. Odpowiedni dla osób, które miały już jamnika. Energiczny, szybko się przyzwyczaja.
wtorek, 29 kwietnia 2008
AKCJA ADOPCYJNA ZWIERZĄT Z MIEJSKIEGO SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W TORUNIU

Stowarzyszenie Przyjaciół Bydgoskiego Przedmieścia rusza z kolejną inicjatywą. Od tej pory na naszej stronie pojawi się dział poświęcony adopcji zwierząt z Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Toruniu. Zapraszamy serdecznie do regularnego przeglądania naszej galerii zwierzaków, jakie trafiają do schroniska i potrzebują pilnie pomocy!

Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Toruniu powstało w 1963 roku. Od 1992 roku jego siedziba znajduje się przy ulicy Przybyszewskiego 3 w sąsiedztwie Parku Miejskiego.Teren, na którym przebywają zwierzęta, głównie psy i koty, jest ogrodzony i częściowo zaadoptowany na część administracyjno-biurową oraz część przeznaczoną dla  zwierząt. Przestrzeń, w której przebywają psy tworzy kilkadziesiąt kojców o różnej wielkości, i standardzie. Koty natomiast  mieszkają na dużym przestrzennym wybiegu. Obecnie w miejskim schronisku dla bezdomnych zwierząt przebywa ok. sześćdziesięciu psów oraz trzydzieści kotów. Schronisko jest finansowane przez Urząd Miasta w Toruniu. Jednakże nieustannie pomoc w jego prowadzeniu oferują  toruńskie szkoły, przedszkola i wiele osób prywatnych.

Do miejskiego schroniska każdego dnia trafiają zwierzęta porzucone przez nieodpowiedzialnych ludzi. W większości są to psy i koty, ale również króliki, świnki morskie, chomiki, itp. Schronisko jest instytucją pożyteczną dla miasta, jednak nie jest to miejsce idealne dla czworonogów i tak naprawdę jest ostatecznością! Powinno ono pełnić rolę przejściowego schronienia, dla wielu zwierząt staje się jednak miejscem stałego zamieszkania. Podczas pobytu tam zwierzęta pozbawione są emocjonalnego kontaktu z człowiekiem, możliwości zabawy, czy swobody ruchu. Jednocześnie narażone są na stres spowodowany przepełnieniem, czy choroby wywołane niedogodnymi warunkami. Poprzez długie przebywanie w zamkniętej przestrzeni zwierzęta stają się smutne, obojętne na to, co dzieje się wokół nich, sfrustrowane, a nierzadko agresywne... Dlatego też pilnie potrzeba im NOWEGO DOMU NA STAŁE. Możesz zmienić ich los!

Co możesz zrobić?

·Nie kupuj zwierząt, szczególnie tych pochodzących z nielegalnej hodowli, sklepów zoologicznych i targowisk – ADOPTUJ!

·Jeżeli jesteś odpowiedzialny, chcesz pomóc zwierzęciu, ale nie możesz zaoferować mu stałego domu - DAJ MU DOM TYMCZASOWY!

·Aby zmniejszyć populację niechcianych zwierząt - STERYLIZUJ! Niestety ilość porzuconych zwierząt stale rośnie, a ilość osób skłonnych je adoptować jest niewystarczająca.

·Jeśli widzisz porzucone, maltretowane, głodzone i zaniedbane zwierzę - NIE BĄDŹ BIERNY!

·Jeśli szukasz przyjaciela - METRYKA I RASA NIE MAJĄ ZNACZENIA!

·Jeśli chcesz pomóc zwierzętom w schronisku - ADOPTUJ! Możesz również przynieś do schroniska miejskiego żywność dla zwierząt, koce, zabawki oraz inne rzeczy, które mogą być przydatne w schronisku, a nawet możesz zorganizować zbiórkę żywności w swoim otoczeniu, np. w szkole, czy na osiedlu.

ADOPCJA 

Decyzja o przyjęciu zwierzęcia do domu powinna być dokładnie przemyślana, zanim zdecydujesz się na adopcję rozważ wszelkie za i przeciw mieszkania z czworonogiem. Nie przyjmuj więc zwierzęcia pod wpływem impulsu – ani też nie dawaj zwierząt w prezencie – gdyż może się to skończyć porzuceniem go. Pamiętaj, że z chwilą decyzji o adopcji bierzesz na siebie wielką odpowiedzialność, o którą zwierzę Ciebie nie prosiło – to jest Twoja decyzja! Porzucenie zwierzęcia jest aktem okrucieństwa.

 

DOMY TYMCZASOWE

Osoby zainteresowane udostępnieniem domów tymczasowych dla zwierząt  prosimy o kontakt pod adresem mailowym: m.hamera@empatia.pl 

 

Schronisko można odwiedzić na ulicy Przybyszewskiego 3 w następujących godzinach:

poniedziałek - piątek
10.00-16.00

sobota
10.00-15.00

niedziela
11.00-13.00

Uwaga: Gdy zdecydujecie się na adopcję prosimy o podawanie numeru oraz pozycji zwierzaka, którego wybraliście.

Kontakt:(56) 622-48-87

schronisko.torun@wp.pl

http://www.schronisko.infocomp.pl/