w Toruniu


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
Blog > Komentarze do wpisu
Święto Bydgoskiego 20156 EDYCJA ŚWIĘTA BYDGOSKIEGO PRZEDMIEŚCIA

Sobota, 13 czerwca, godz 8.00-24.00

Dzięki połączeniu sił wielu osób zrzeszonych w kilkudziesięciu organizacjach, wspólnotach i grupach nieformalnych odbędzie się 6 edycja Święta Bydgoskiego Przedmieścia - wspólne świętowanie w najbardziej rodzinnej dzielnicy Torunia. Dla mieszkańców oraz wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą dzielnicę przygotowano warsztaty, spotkania, wystawy a także pchli targ, rolkowy rajd szlakiem zabytków czy tradycyjnie już organizowaną sąsiedzką kawiarenkę.

Święto Bydgoskiego Przedmieścia … to nieformalne, organizowane oddolnie wydarzenie, poprzez które chcemy przywrócić tradycję wspólnego świętowania w tej najbardziej rodzinnej dzielnicy Torunia. Przygotowujemy koncerty, instalacje artystyczne, warsztaty, spotkania oraz spacery w poszukiwaniu zaginionych tajemnic.

Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia – dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się równolegle w podwórkach, alejkach parkowych i ukrytych zakamarkach zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

Wszystkie informacje o Świecie na www.bydgoskie.org

Pobierz plik z programem Święta w pdf

Aktualna Mapa wydarzeń

 

 

 

środa, 10 czerwca 2015, rogalpa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: