w Toruniu


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
Blog > Komentarze do wpisu
Budżet Partycypacyjny w Toruniu. Głosujecie na Bydgoskie.

W Toruniu trwa głosowanie na projekty w ramach Budżetu Partycypacyjnego. Zobacz szczegóły. 

Budżet partycypacyjny w Toruniu

Do 3 lutego każdy mieszkaniec Bydgoskiego, który ukończył 16 lat (nie trzeba być zameldowanym) może zagłosować na 3 projekty z listy lokalnej. Najłatwiej zagłosować przez internet, można także oddać głos w wersji papierowej. Zobacz szczegóły głosowania. 

Z listy wszystkich projektów zgłoszonych dla Bydgoskiego, rekomendujemy 10, będących naszym zdaniem najbardziej potrzebnymi dla dzielnicy. Część z nich wynika bezpośrednio z naszych wcześniejszych działań. 

Szczególnie, bardzo prosimy mieszkańców o głos na projekt "Trzynastka się zmienia", który ma rozpocząć tworzenie zupełnie nowej przestrzeni publicznej (dostępnej także dla mieszkańców) w okolicy tej szkoły. Projekt zmian opracowali sami mieszkańcy i nauczyciele. Pozostałe dwa projekt proszę wybrać z naszej listy. 

Zobacz rekomendowane projekty na mapie.

B0023 Trzynastka się zmienia, Etap 1, Szkoła Podstawowa nr 13, Krasińskiego 45/47
Pierwszy etap zmian w otoczeniu Szkoły  Podstawowej nr 13. Koncepcje zmian stworzyli mieszkańcy, uczniowie i nauczyciele.     W ramach projektu przy szkole powstanie teren rekreacyjny dla mieszkańców. Miejsce spotkań, kącik szachowy, plenerowa galeria sztuki, stojaki rowerowe, dojście do pobliskiego placu zabaw. Teren zostanie oznakowany. Uzupełnione zostanie ogrodzenie i zmodernizowane schody wejściowe do szkoły oraz chodnik. Teren otrzyma nową aranżację zieleni. koszt 200 000 zl. Zobacz jak pracowano nad koncepcją zmian.

B0007 Budowa placu zabaw dla dzieci, Kasprowicza 35
W ramach projektu zostanie odtworzony plac zabaw. Powstanie teren o nawierzchni bezpiecznej, wyposażony w kilka urządzeń zabawowych przeznaczonych dla dzieci młodszych. Koszt: 42 000 zł.  

B0029 Park działa, Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu
W ramach projektu w Parku na Bydgoskim Przedmieściu, od wiosny do jesieni, będą organizowane cykliczne zajęcia edukacyjne i działania artystyczne w przestrzeni Parku Miejskiego. Działania będą dedykowane zarówno dzieciom jak i osobom dorosłym. W przypadku wyboru zadanie będzie realizowane przez wykonawcę wyłonionego w otwartym konkursie ofert (w trybie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). Projekt jest jednym z wniosków jakie zgłosili mieszkańcy podczas konsultacji rewitalizacji Parku Miejskiego. Zobacz więcej informacji o konsultacjach zmian w Parku. 

B0030 Bydgoskie Zaprasza
W ramach projektu zostanie ustawionych 5 tablic informacyjnych o historii i atrakcjach Bydgoskiego Przedmieścia. Lokalizacje tablic: plac Rapackiego; róg Bydgoskiej/Konopnickiej; przystanek "Park Miejski"; przy targowisku na Mickiewicza; przy zajezdni na Sienkiewicza. Lokalizacje oraz wygląd tablic muszą uzyskać akceptację Miejskiego Konserwatora Zabytków. Koszt: 20 000 zł.  

B0031 Piekarskie Góry - Od Nowa, Piekarskie Góry
Pierwszy etap zmian na Piekarskich Górach. Na początku powstanie ogrodzony wybieg dla psów. Ustawione zostaną pojemniki na psie odchody,  tabliczki kierunkowe do placyku, znaki informacyjne o funkcji terenu. Kolejne etapy zmian będą zgłaszane sukcesywnie co roku. Koszt: 40 000 zł.

B0037 Siłownia Zewnętrzna, Matejki 61
W ramach projektu zostanie utworzone miejsce spotkań dla mieszkańców. Teren zostanie uporządkowany i ogrodzony. Zamontowane zostaną urządzenia siłowni (6 do 8 elementów), ławki oraz kosze na śmieci. Koszt: 41 000 zł.  

B0038 Zagospodarowanie narożnika ul Matejki i Słowackiego
W ramach projektu teren zostanie uporządkowany. Zostanie posadzona zieleń, w tym krzewy ozdobne, zamontowane ławki, stoły do gier (szachy, warcaby) oraz mały wodotrysk i kamera monitoringu miejskiego. Koszt: 30 000 zł.

B0040 Rewitalizacja terenów wokół osiedla "Koszary" przy ul. Mickiewicza. Etap pierwszy.
W ramach projektu teren zostanie uporządkowany, powstanie plac zabaw, siłownia plenerowa, betonowy stół do ping-ponga. Nasadzona zostanie zieleń, zamontowane elementy małej architektury, tablica informacyjna oraz lampa miejska i śmietnik dla pobliskich budynków. Zostanie uspokojony ruch na ul. Asnyka poprzez wprowadzenie strefy zamieszkania. Koszt 90 000 zł. Zobacz więcej szczegółów

B0045 Ruch i rekreacja na Rudelce
W ramach projektu powstanie teren rekreacyjny dla mieszkańców. Odnowiony będzie tor saneczkowy. Placyk u wylotu toru zostanie odgrodzony krzewami. Powstanie tam też siłownia plenerowa. Koszt: 70 000 zł. Tak wygląda obecnie tor saneczkowy.  

B0046 Miejsce spotkań i zabaw w Parku przy ul. Chopina
W ramach projektu zostanie urządzone miejsce rekreacyjne. Odnowiona będzie piaskownica, wstawione ławki, stół do gry w szachy i kosze na śmieci. Pojawią się także tablice informacyjne o zasadach korzystania z terenu i z zakazem wchodzenia z psami. Koszt 15 000 zł. 

Zobacz wszystkie projekty zgłoszone na Bydgoskim Przedmieściu. Tutaj.

 

Na liście projektów ogólnomiejskich także znajdują się te dotyczące Bydgoskiego Przedmieścia m. in. 

O0050 Plac Street Workouth, Góry zajęcze - teren sąsiadujący z V iceum Ogólnokształcącym w pobliżu skrzyżowania ulic Sienkiewicza i Fałata w Toruniu. W ramach projektu powstanie plac do treningów ulicznych, o nawierzchni żwirowej. Zostanie tam zamontowany zestaw drążków, poręczy, poprzecznych drabinek, ławek - zamontowanych na pionowych słupach. Urządzenia będą służyć do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Koszt: 65 000 zł

O0087 Rewitalizacja Skweru Inwalidów Wojennych. Osiedle Młodych, ul. Gałczyńskiego. W ramach projektu teren zostanie uporządkowany i oczyszczony. Posadzone zostaną żywopłoty, a w pobliżu obelisku kwiaty oraz ustawione ławki. Pojawi się też siłownia plenerowa z kilkoma urządzeniami do ćwiczeń. Piaskownica zostanie przeniesiona w nowe miejsce. W drugim końcu terenu stanie stół szachowy i ławki parkowe. Będą tez pojemniki na psie odchody oraz tablica informacyjna z zasadami korzystania z terenu. Koszt: 100 000 zł.

Zobacz listę projektów ogólnomiejskich.

 

Bardzo prosimy, aby przekazać swoim znajomym, przyjaciołom i rodzinie mieszkającym na Bydgoskim, że mogą zdecydować na co wydane zostaną ich pieniądze. 

Udostępnij na Facebooku 

niedziela, 26 stycznia 2014, rogalpa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Tomek, *.bb.sky.com
2014/01/26 21:16:31
"Pierwszy etap zmian na Piekarskich Górach. Na początku powstanie ogrodzony wybieg dla psów. Ustawione zostaną pojemniki na psie odchody, tabliczki kierunkowe do placyku, znaki informacyjne o funkcji terenu. Kolejne etapy zmian będą zgłaszane sukcesywnie co roku. Koszt: 40 000 zł."

Przy wszystkich projektach zadziwiają mnie kwoty. Wszystkie są mocno zawyżane - jakby ktoś miał na tym dobrze zarobić. 40 tys za wybieg dla psów ? Pojemniki, znaki - maks 2-4 tys zł. Reszta na co ? Przecież za to można by sporą rekultywacje zrobić.

Można by również na parę miesięcy zatrudnić grupę ludzi którzy 40h tygodniowo by pielili, grabili i w całości ogarnęli lasek.

Poza tym w tym lasku ludzie lubią z psem się przejść. Wchodzą i z nim idą. A nie ze beda stac na takim wybiegu. Poza tym z praktycznego punktu widzenia dopowiem ze pies zdarzy się załatwić zanim dojdzie do tego wybiegu.

Inna sprawa - ogrodzony teren w lasku ? Ja bym się wcześniej zabrał za projekt zmian w całym lasku, potem za rekultywacje. Najlepiej jakby sami lokalni mieszkańcy też zabrali się do tych zmian.

Jak już to się wszystko zrobi przydałby się 1 człowiek który miałby podpisaną umowę z miastem i który 8h dziennie dbałby o ten lasek. Przycinał, kosił, grabił, zbierał śmieci etc.

-
Gość: Tomek, *.bb.sky.com
2014/01/26 21:25:21
Dodam, jeszcze że na odcinku od Lindego do stacji benzynowej powinno się zrobić nowy parking. A potem przejść dalej do rekultywacji zieleni koło stacji - w lasku. Ten beton miedzy MZK z budynkiem wędkarzy jest straszny. Przyjezdzaja ludzie do tego zwiazku i nie mają gdzie parkowac. Poza tym problemy z parkowaniem maja pracownicy Energii a wieczorem mieszkańcy. Ten teren powinnien zostac wyrównany i na całości (od chodnika przy Słowackiego do prawie stacji być płaski. Od strony MZK można posadzić iglaki oraz postawić lampę.
-
2014/01/26 22:27:23
Wszystkie koszty były weryfikowane przez miejskich urzędników, możliwe że część projektów będzie tańszych po przeprowadzeniu procedury przetargowej.
-
2014/01/26 22:30:38
Co do Piekarskich Gór to zgoda, że dla całego obszaru potrzeba kompleksowej koncepcji zmian. Dlatego to pierwszy etap, który ma za zadanie rozpoczęcie rewitalizacji tego terenu.