w Toruniu


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
Blog > Komentarze do wpisu
Święto Bydgoskiego Przedmieścia, po raz czwarty

Tego dnia Bydgoskie Przedmieście ożywa w sposób wyjątkowy. To już po raz czwarty, w sobotę 18 maja odbędzie się Święto dzielnicy. Połączone siły wielu osób prywatnych a także zrzeszonych w kilkudziesięciu organizacjach, wspólnotach i grupach nieformalnych, od samego rana zapraszają na Bydgoskie to... IV Święto Bydgoskiego Przedmieścia. Inicjatorami Święta są sami mieszkańcy, którzy w ten sposób chcą podkreślić charakter, wyjątkową i społeczą wartość tego zabytkowego kawałka Torunia. Święto przygotowane zostało jako oddolna inicjatywa twórców i organizacji pozarządowych.

Bydgoskie to...  to nieformalne wydarzenie poprzez które chcemy przywrócić tradycję wspólnego świętowania w tej najbardziej rodzinnej dzielnicy Torunia. Przygotowujemy koncerty, instalacje artystyczne, warsztaty, pokazy studenckich filmów, gry miejske oraz spacery w poszukiwaniu zaginionych tajemnic.

Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia - dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Chcemy, aby Święto skoncentrowane na małych wydarzeniach, dziejących się symultanicznie w podwórkach, alejkach Parkowych i ukrytych zakamarkach zachęciło sąsiadów do bliższego poznania się, mieszkańców do spojrzenia w górę i przyjrzenia się ukrytym architektonicznym detalom, społeczność Torunia do odkrycia walorów wypoczynkowych Bydgoskiego. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich Państwa do wyjścia z domu, odpoczynku i spotkania!

więcej info na: www.bydgoskie.orgŚwięto Bydgoskiego Przedmiescia 2013

więcej info na: www.bydgoskie.org

wtorek, 14 maja 2013, rogalpa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: