w Toruniu


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
Blog > Komentarze do wpisu
26 maja - Święto Bydgoskiego Przedmieścia

Święto 2012

 

Wszystko Święcie Bydgoskiego na www.bydgoskie.org

Serdecznie zapraszamy na 3 już Święto Bydgoskiego Przedmieścia w sobotę od rana do późnego wieczora. 

Święto to inicjatywa wielu organizacji, instytucji, wspólnot mieszkaniowych i grup nieformalnych. Idea Święta opiera się na zaproszeniu mieszkańców do wspólnego celebrowania wyjątkowej atmosfery Bydgoskiego Przedmieścia - dzielnicy pełnej sentymentalnego czaru, pięknych drzew, a także wyjątkowych ludzi. Święto przygotowane zostało jako oddolna inicjatywa twórców i organizacji pozarządowych. W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich Państwa do wyjścia z domu, pokazać to co tutaj najlepszego, spotkać się! 

W tym roku mamy dziesiątki atrakcji dla dzieci oraz dla dorosłych, w tym oprowadzania po dzielnicy m. in. przez Szczepana Buraka (dyrektora Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta w Toruniu, zwiedzanie rowerowe po Bydgoskim Modernizmie, czy oprowadzanie przyrodnicze po Parku (Alauda). Swoje tajemnice pokaże także zabytkowa zajezdnia tramwajowa. Paweł Kołacz oprowadzi po bydgoskim bardzo mało znanym.
Dla dzieci Stowarzyszenia i Fundacje: Flandria, Wędka, Wiosna, Aktywni, Zielony Liść czy Sztuka Cie Szuka przygotowały mnóstwo atrakcji w różnych częściach Bydgoskiego. Rodzicownia zaprasza maluchy na trawę, Stowarszyszenie tARTak do Biblioteki na Fałata 35. Będzie także słynna Gastrorakieta (tym razem na Sienkiewicza 12). 
Nie zabraknie także kawiarenki Żandarmeria (Mickiewicza 142), gdzie mieszkańcy od 16.00 zapraszają na kawę i ciasto. Ożywimy także Esplanadę legendarną toruńską restaurację.
Spacerując tego dnia po Bydgoskim wypatrujcie leżaków (Galeria Rusz), lokalnych ogrodników (Fabryka UTU), wielkiej żółtej strzałki (PZR) streetartowców (Kulturalny Toruń) i bramek piłkarskich. Odwiedźcie Czarny Tulipan który robi wernisaż i Starą Mydlarnie. Zatrzymaj się także przez chwilę przy najpiękniejszym budynku Bydgoskiego - Mickiewicza 20. 
Na wieczorny finał zapraszamy na dziedziniec dawnej willi Wessego (Danielewskiego 6, były Instytut Geografii) na BOSKIE BYDGOSKIE. 
Cały program dostępny na stronie www.bydgoskie.org 
uwaga ciągle możliwe zmiany (na lepsze) więc warto często odwiedząć stronę. 
wtorek, 22 maja 2012, rogalpa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/06/12 14:52:45
I jak było? Jakieś relacje? Niestety nie byłem przez ostatnie 2 tygodnie w mieście. więc mam spore zaległości.