w Toruniu


Czekamy na wasze zdjęcia i opowieści o Bydgoskim!!

Jeśli chcesz wiedzieć co się dzieje na Bydgoskim zapisz się na newsletter

e-mail:

.......................................

KONTAKT

bydgoskie@gmail.com
-----------
Blog > Komentarze do wpisu
Jak widzimy przestrzeń CSW?

null

 

Zapraszamy do uczestnictwa w wyjątkowym projekcie który, zbada przestrzeń CSW i jego okolice pod kątem funkcjonalności architektury. Badania składać się będą z kilku etapów m.in. zliczanie użytkowników Centrum, ich zwyczajów i zachowań, dokumentowania celów wizyty, badania potrzeb związanych z przestrzenią CSW, jak także na przeprowadzaniu wywiadów z gośćmi budynku.

Celem projektu jest analiza sposobu w jaki goście oceniają / postrzegają budynek CSW, w jaki sposób go użytkują i czy jest im przyjazny. Mamy nadzieje odpowiedzieć na pytanie jak bardzo przestrzeń CSW jest przyjazna dla użytkowników i co można zmienić aby ją ulepszyć.

I ANALIZA 
Pierwszym etapem będzie trwający 3 tygodnie proces zbierania danych w przestrzeni budynku (zliczanie, śledzenie i rozmawianie) do którego zapraszamy wszystkich, którzy chcą się zmierzyć z wielkim ceglanym "bunkrem". Uczestnicy tej części badań to wolontariusze, którzy mogą się zgłaszać do dnia 10 maja pod adresem pokojzkuchnia@gmail.com.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO WZIĘCIA UDZIAŁU W EKSPERYMENCIE!

Pierwsze spotkanie z wolontariuszami odbędzie w środę 11 maja, we wtorek o godz 17.00 w Pokoju z Kuchnią w CSW.

II WARSZTATY
Kolejnym elementem będą Warsztaty, które będą formą konsultacji społecznych (których nie było przy projektowaniu budynku). Na podstawie zebranych danych zaproszeni goście postarają się odpowiedzieć na pytanie czy można projektować przestrzeń użyteczności publicznej bez sięgania po opinię przyszłych użytkowników oraz czy obecnie jest potrzeba ingerencji w architekturę budynku? 
W warsztatach uczestniczyć będą toruńscy dziennikarze, radni i urzędnicy, architekci, a także reprezentacja wolontariuszy.

III DEBATA
Podsumowaniem projektu będzie spotkanie w ramach Akademii Myśli Społecznej podczas którego podyskutujemy o przestrzeni CSW. Podczas dyskusji zaprezentowane zostaną wyniki badań, a także rozwiązanie przygotowane przez grupę warsztatową. Będziemy chcieli poddać nasze wnioski pod publiczną ocenę oraz krytykę.

Debata AMS o przestrzeni CSW odbędzie się we wtorek, 15 czerwca o godz 18.00.

 

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju

Stowarzyszenie Bydgoskie Przedmieście

środa, 05 maja 2010, rogalpa

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: